Про яблуко

Про яблуко

Гала (англ. gala — «урочистий») — сорт яблука, отриманий в 1957 році у Новій Зеландії селекціонером Дж. X. Кіддом у результаті схрещування Кідс Оранж Реда і Голден Делішеса. Перші сади нового сорту було закладено у 1965 році на його батьківщині, а вже через деякий час з'явились у Бразилії, Канаді, США, Європі. Сорт привернув увагу садівників, насамперед, раннім вступом у плодоношення, високою та регулярною врожайністю, відмінним смаком плодів, середніх або нижче середніх розмірів. Їх покривне забарвлення недостатньо яскраве — оранжево-червоний плямисто-смугастий рум'янок майже по всій поверхні.

Зовнішній вигляд яблук викликав побоювання, що покупець, звиклий до великих яскраво-червоних плодів, залишить поза увагою новий сорт. Ситуація швидко змінилася на користь Гали, коли з'явились її яскраво забарвлені мутанти.

У дослідних насадженнях України Гала випробовується із середини 70-х років минулого століття, з 1993 року районований у степовій зоні. У промислових садах поки що займає незначне місце. Його клон Гала Маст перспективний для західного Лісостепу, Степу та Криму.